O mnie

Nazywam się Jakub Śliwiński. Jestem inwestorem, deweloperem, mentorem, a przede wszystkim, od 16 lat przedsiębiorcą, z doświadczeniem w wielu branżach. Z nieruchomościami związany od 11 lat. Już jako dziecko wykazywałem ponadprzeciętne umiejętności handlowe, w wieku 19 lat zarejestrowałem swoją pierwszą firmę, która funkcjonowała aż 7 lat.

Moją pierwszą przygodę z nieruchomościami, zacząłem w wieku 24 lat, kiedy osobiście wyremontowałem i wykończyłem pierwsze mieszkanie przeznaczone na wynajem. Moim celem było otrzymanie stałego pasywnego dochodu pozwalającego mi dalej inwestować i się rozwijać. Założyłem posiadanie 10 mieszkań na wynajem i otrzymywanie przynajmniej 10.000 zł miesięcznie. Po 7 latach znacząco przekroczyłem ten cel i stwierdziłem, że wynajmowanie 50 mieszkań, też nie jest złe 🙂

W latach 2008-2015 intensywnie budowałem portfel nieruchomości na wynajem, a od roku 2015 rozpocząłem tzw. flipowanie – szybki remont czy modernizację lokalu, aby  potem sprzedać go z zyskiem. W 2016 roku zaczęła się moja przygoda w branży deweloperskiej. Jestem w trakcie realizacji inwestycji o nazwie „Izerska Polana” – osiedla domów jednorodzinnych w pięknym regionie górskim i  sąsiedztwie Uzdrowiska Świeradów Zdrój.

Dzięki intensywnej pracy, nabytych przez lata doświadczenia, nauczyłem się zarządzania i inwestowania w nieruchomości, poznałem tajniki branży, praktyczne aspekty prawne i formalne, jak również te związane z procesem budowy i remontu. Obecnie moje firmy posiadają w swoim portfelu ponad 60 lokali mieszkalnych w 7 budynkach wielorodzinnych, 2 budynki komercyjne o powierzchni 1200 m2, ponad 50.000 m2 gruntów budowlanych, 5 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 800 KWp oraz 27 stacji ładowania pojazdów elektrycznych w ramach projektu 3KF Energy, który cały czas intensywnie rozwijamy. Najnowsze przedsięwzięcie to klub samochodowy 3KF Cars Club zrzeszający miłośników motoryzacji i pasjonatów podróży po Polsce i Europie.

Nie potrafię siedzieć bezczynnie, dlatego mój plan aby w wieku 34 lat zostać rentierem się nie powiódł i po 3 miesiącach bezczynności kupiłem kolejne mieszkanie 🙂

Praktyczne warsztaty
inwestowania
w nieruchomości

dowiedz się więcej

Prywatnie  – kochający maż i ojciec dwóch wspaniałych synów. Wolny czas spędzam z rodziną, a wszystkie dłuższe weekendy na wspólnych wypadach poza miasto. Praktykuję zasadę co najmniej 6 urlopów w roku. Uwielbiam szybkie samochody, nieruchomości i podróże.  Nieruchomości traktuje jako przygodę i pasję, a nie tylko jako biznes.  Przyniosły mi jednak zysk i bezpieczeństwo dla mnie i dla mojej rodziny.

W roku 2019 postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem organizując szkolenia i warsztaty, a także udzielając się w mediach społecznościowych. Moja wiedza pomoże Ci łatwiej odnaleźć się w branży nieruchomości, poznać ją  bliżej, a także pozwoli skuteczniej i szybciej osiągnąć swoje cele. Ponadto umożliwiam spotkania mentoringowe i pomagam początkującym przedsiębiorcom ograniczać popełnianie błędów podczas stawiania pierwszych kroków w biznesie.